Öncelikle; Beslenmede organik ve doğal gıdalara önem veren bir okul olarak, gündelik ve taze gıda alımına öncelik veriyoruz. Her şeyi mevsimine göre üretmeye/tüketmeye özen gösteriyoruz. Karadeniz’den gelen doğal köy balımıza ek olarak, reçelimiz ve salçamız, okulumuzda özenle hazırlanmaktadır.

Süt ürünlerinde günlük süt kullanımına önem veriyor, UHT paket süt değil Sütaş marka günlük süt kullanıyoruz. Beslenme uzmanı tarafından mevsimine göre hazırlanan yemek listemizdeki yiyecekler, kendi mutfağımızda, hijyenik koşullarda özenle pişirilmektedir. Konserve gıda kullanılmamaktadır. Meyve suyu olarak da, hazır paketler yerine okulumuzda doğal meyve suyu ve ıhlamur çayı ile doğal limonata yapmayı tercih ediyoruz. Her gün mutlaka meyve saatimizde mevsim meyvesi yenilmektedir. Kahvaltılarımızda düzenli olarak ceviz, fındık, kuru üzüm, kayısı ve incir verilmektedir.

Beslenmede öğrencilerimizin sadece doğal gıda almalarının yanı sıra yemek yeme kurallarının öğrenilmesi de bizim için çok önemlidir. Çocuklarımızın küçük yaştan itibaren sofra kurallarına uygun davranmaları, çatal bıçak kullanımını öğrenmeleri konusunda desteklenirler. Yemeğe geçerken mutlaka eller yıkanır ve yemekten sonra da eller yıkanırken diş fırçalama alışkanlığı kazandırılır.

ADRES
Trump Towers Yanı, Kuştepe Mh. Biracılar Sokak No:17 34387 Mecidiyeköy-Şişli / İSTANBUL

TELEFON
(0212) 356 53 18
(0212) 356 16 88

Gsm
(0532) 522 75 82
(0537) 283 62 81

E-MAİL
info@minikyildizlaranaokullari.com

İNSTAGRAM
www.instagram.com/minikyildizlaranaokullari

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.