Amacımız; kendi potansiyelimizi geliştirmek, insana, çevreye ve öğrenimden yana olan bakış açımızı, gelişerek değişen dünyamıza senkronize edebilmektir. Montessori’nin söylediği gibi “Oyun çocuğun işidir” bu yüzden geleceğimizin yıldızlarının eğitiminin temeline “oyun” konumlandırdık. Çocuklar serbest ve organize oyunlarla kendini ifade etmeyi, keşfetmeyi, hayal güçlerini geliştirmeyi, becerilerini uygulamayı öğrenirler. Her yaş grubu için özel hazırlanmış eğitim programımız sorgulamaya ve bütüncül öğrenmeye dayalı bir anlayıştan hareket ederek, çocukların fiziksel, duygusal, sosyal ve zihinsel gelişimlerini destekler.

Çocuklar bu programda merak ederek, sorarak, yaparak, yaşayarak, eğlenerek öğrenirken, ilgi alanlarını ve güçlü oldukları yanlarını daha da geliştirirler. Merak duygularını hep canlı tutacak etkinliklerimiz ile yaratıcılıklarını geliştirirler.

Alternatif eğitim yaklaşımlarından da yararlanarak eğitimimizi zenginleştirmekteyiz. Montessori materyallerinin de yer aldığı sınıflarımızda Montessori eğitim yaklaşımının çocuklara bağımsızlık ve liderlik şansı vermesinden, bireysel farklılıklara odaklanmasından faydalanıyoruz. Waldorf yaklaşımının oyun odaklılığı, doğal ortamı önemsemesi özelliklerini de alarak eğitimimizi şekillendiriyoruz.

Eğitim yaklaşımımızla amaçladığımız kendine güvenen, yeteneklerinin bilincinde, sosyal, paylaşımcı, insana duyarlı, meraklı, pratik, çözüm üreten, yaratıcı, yaşadığı dünyayı seven, doğaya ve çevreye karşı duyarlı bireyler yetiştirmektir. Uyguladığımız eğitimde çocuklarımızın hayal gücü ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak, geliştirecek, farklı bakış açıları kazanmalarını ve düşünce güçlerini kullanmalarını sağlayacak çalışmalara yer verilmektedir. Eğitim programlarımız her yaş grubu için gelişim özellikleri ve çocukların bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak çocukların bütün gelişim alanlarına hem destek olmak hem geliştirmek adına uzmanlarımız tarafından alternatif eğitim yaklaşımlarını da gözeterek hazırlanmaktadır. Eğitim etkinliklerimiz Drama Etkinliği, Matematik Etkinliği, Okuma Yazmaya Hazırlık Etkinliği, Sanat Etkinliği, Türkçe Etkinliği, Oyun Etkinliği, Müzik Etkinliği, Fen Etkinliği, Hareket Etkinliği olarak ayrılmakta her yaş grubuna uygun şekilde düzenlenmektedir.

Çocukların gözlem yaparak öğrenmesi için sık sık geziler düzenlemekteyiz. Her ay bir tiyatro gezisi ve belirli günler ve haftaları göz önünde bulundurarak çeşitli geziler düzenlenmektedir. Okulumuzda hava şartları ne olursa olsun her gün bahçeye çıkılıp gözlem ve oyunlar yapılmaktadır. Bunlar haricinde çocukların doğada daha çok zaman geçirmesi için sık sık park ve bahçe gezileri düzenlenmektedir.

Okulumuzda çocuklar tüm duyularını ve yaratıcılıklarını kullanarak, gözlem yaparak, grup çalışmalarının zevkine vararak, problem çözerek öğrendiklerini yaşama geçirebilmeleri için özel olarak desteklenirler.

Çocukları saygıyla kabul edin, sevgiyle eğitin, geleceğe özgürce yollayın.
Rudolf Steiner

ADRES
Trump Towers Yanı, Kuştepe Mh. Biracılar Sokak No:17 34387 Mecidiyeköy-Şişli / İSTANBUL

TELEFON
(0212) 356 53 18
(0212) 356 16 88

Gsm
(0532) 522 75 82
(0537) 283 62 81

E-MAİL
info@minikyildizlaranaokullari.com

İNSTAGRAM
www.instagram.com/minikyildizlaranaokullari